Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря

(використано данні статистичних спостережень Державної служби статистики України за 2016 рік)

Вид економічної діяльності «Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря» включає діяльність з постачання електроенергії, природного газу, пари, гарячої води тощо засобами постійної інфраструктури – лініями електропередач, мережами кабелів, газопроводів і водопроводів. Цей вид діяльності також включає розподілення електроенергії, газу, пари, гарячої води тощо як для промислових об'єктів, так і для житлових будівель; функціонування підприємств енергопостачання та газопостачання загального користування, які здійснюють виробництво, контроль і розподілення електроенергії або газу; діяльність із забезпечення парою та кондиційованим повітрям.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами цього виду економічної діяльності – 380,2 млрд. грн (21,5% від загального обсягу реалізованої промислової продукції). Із цього обсягу 69,3% припадає на виробництво, передачу та розподілення електроенергії.

Середньомісячна заробітна плата в цьому виді економічної діяльності в грудні 2016 року – 9663 грн, це на 34,7% вище, ніж в промисловості в цілому та майже в 1,5 рази вище, ніж середня заробітна плата в Україні.