Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність

(використано данні статистичних спостережень Державної служби статистики України за 2016 рік)

Вид економічної діяльності «Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність» включає забезпечення пасажирських і вантажних перевезень (за розкладом або ні) залізничним, трубопровідним, автомобільним, водним або повітряним транспортом, а також допоміжну діяльність, таку як діяльність терміналів і автостоянок, вантажно-розвантажувальні роботи, зберігання тощо. Також до цього виду економічної діяльності належить надання в оренду транспортних засобів разом із водієм або екіпажем і поштова та кур'єрська діяльність.

У цьому виді економічної діяльності зайнято 14,2 тис. активних підприємств України (2,3% від загальної кількості активних підприємств). Лідером по кількості активних підприємств є місто Київ (22,6% від кількості активних підприємств України цього виду економічної діяльності), далі йдуть Одеська (13,5%) та Дніпропетровська (7,7%) області.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами цього виду економічної діяльності – 360,6 млрд. грн (5,8% від загального обсягу реалізованої продукції).

Зайняте населення на транспорті, у складському господарстві, поштової та кур'єрської діяльності склало 997,2 тис. осіб (6,1% від усього зайнятого населення країни). Потреба роботодавців у працівниках за даними державної служби зайнятості на кінець 2016 року склала 3,8 тис. осіб. За 2016 рік із загальної кількості зареєстрованих безробітних були працевлаштовані в цьому виді економічної діяльності 18 тис. осіб. Це на 9,7% нижче, ніж за попередній рік і складає 4,4% від загальної кількості працевлаштованих безробітних. Із загальної кількості вакансій кожна дев’ята була у цьому виді економічної діяльності.

Середньомісячна заробітна плата у цьому виді економічної діяльності за 2016 рік – 5810 грн, що на 12,1% вище, ніж в економіці в цілому. На підприємствах цього виду економічної діяльності, а саме в авіаційному транспорті, зафіксовано самий високий рівень середньомісячної заробітної плати – 24688 грн, що у 4,8 рази перевищує цей показник в економіці країни. Жінки отримують заробітну плату на 22,6% нижчу, ніж чоловіки.