Тимчасове розміщування й організація харчування

(використано данні статистичних спостережень Державної служби статистики України за 2016 рік)

Вид економічної діяльності «Тимчасове розміщування й організація харчування» включає надання місць для короткострокового проживання, а також надання готових страв і напоїв для споживання на місці. Обсяг і тип додаткових послуг, що включені до цього виду економічної діяльності, можуть значно варіювати. Так до цього виду економічної діяльності належить надання довгострокового проживання для студентів, робочих і подібних груп населення, діяльність з обслуговування їжею та напоями за умови, що їжу та напої споживають на місці у традиційних ресторанах, ресторанах самообслуговування або швидкого обслуговування, що працюють як постійно, так і тимчасово, з наданням місць для сидіння або без їх надання.

У цьому виді економічної діяльності зайнято 6,7 тис. активних підприємств України (1,1% від загальної кількості активних підприємств). Лідером по кількості активних підприємств є місто Київ (23,2% від кількості активних підприємств України цього виду економічної діяльності), далі йдуть Одеська (9,8%) та Львівська (9,6%) області. Це найбільш привабливі туристичні центри та міста відпочинку.

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами цього виду економічної діяльності – 21,9 млрд. грн (0,4% від загального обсягу реалізованої продукції). Це один із самих низьких показників серед видів економічної діяльності, в якому більшість підприємств мають приватну форму власності.

Зайняте населення на підприємствах з видом економічної діяльності «Тимчасове розміщування й організація харчування» склало 276,7 тис. осіб (1,7% від усього зайнятого населення країни). Потреба роботодавців у працівниках за даними державної служби зайнятості на кінець 2016 року склала 0,9 тис. осіб. За 2016 рік із загальної кількості зареєстрованих безробітних були працевлаштовані в цьому виді економічної діяльності 11,2 тис. осіб. Це на 15,5% нижче, ніж за попередній рік і складає 2,7% від загальної кількості працевлаштованих безробітних.

Середньомісячна заробітна плата у цьому виді економічної діяльності за 2016 рік – 3505 грн, що на 32,4% нижче, ніж в економіці в цілому. Це один із самих низьких показників середньомісячної заробітної плати за видами економічної діяльності. Жінки отримують заробітну плату на 13,8% нижчу, ніж чоловіки.