Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок

(використано данні статистичних спостережень Державної служби статистики України за 2016 рік)

Вид економічної діяльності «Мистецтво, спорт, розваги та відпочинок» включає широкий спектр видів діяльності у сфері культури, розваг і відпочинку, у т.ч. сценічні виступи, функціонування музеїв, азартні ігри, спортивні заходи та заходи, пов'язані з відпочинком.

У цьому виді економічної діяльності зайнято 2,6 тис. активних підприємств України (0,9% від загальної кількості активних підприємств). Лідером по кількості активних підприємств є місто Київ – 940 підприємств (16,7% від кількості активних підприємств України цього виду економічної діяльності), далі йдуть Дніпропетровська область – 420 підприємств (7,4%) та Одеська область – 376 підприємств (6,7%).

Обсяг реалізованої продукції (товарів, послуг) підприємствами цього виду економічної діяльності – 4,8 млрд. грн (0,1% від загального обсягу реалізованої продукції (товарів, послуг).

Зайняте населення у сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку склало 201,6 тис. осіб (1,2% від усього зайнятого населення країни). Потреба роботодавців у працівниках за даними державної служби зайнятості на кінець 2016 року склала 0,4 тис. осіб. За 2016 рік із загальної кількості зареєстрованих безробітних були працевлаштовані в цьому виді економічної діяльності 2,6 тис. осіб. Це на 7,7% нижче, ніж за попередній рік і складає 0,6% від загальної кількості працевлаштованих безробітних.

Середньомісячна заробітна плата у цьому виді економічної діяльності за 2016 рік – 4844 грн, що на 6,5% нижче, ніж в економіці в цілому. У сфері мистецтва, спорту, розваг та відпочинку жінки отримують заробітну плату на 50% нижчу, ніж чоловіки. А в сфері функціювання бібліотек, архівів, музеїв та інших закладів культури відпочинку жінки отримують заробітну плату на 4,3% вищу, ніж чоловіки.