Фізичні особи-підприємці в період пандемії

14.04.2021

Інститут професійних кваліфікацій в рамках постійної роботи з відстежування основних тенденцій на ринку праці України під час пандемії, дослідив зміни даних щодо фізичних осіб-підприємців в період пандемії (за даними звітів ФОП станом на 01.01.2020 та 01.01.2021 років).

Відразу відзначимо, що нічого апокаліпсичного з кількістю фізичних осіб-підприємців під час пандемії не сталося. Кількість фізичних осіб-підприємців під час пандемії зменшилась на 2,3%.

Розподіл зменшення за регіонами наведено в наступній таблиці.

Серед фізичних осіб-підприємців чоловіків скоротилося майже в три рази більше, ніж жінок.

Аналіз змін за видами економічної діяльності виявив наступне.

Фізичні особи-підприємці зареєстровані в 258 видах економічної діяльності (ВЕД). В 184 ВЕД відбулося скорочення фізичних осіб-підприємців на 6,6%, в 13 ВЕД кількість фізичних осіб-підприємців не змінилось, а в 61 ВЕД кількість фізичних осіб-підприємців збільшилось на 8,3%.

Двадцять груп видів економічної діяльності, в котрих відбулося найбільш значне збільшення кількості фізичних осіб-підприємців, наведено у наступній таблиці:

Двадцять груп видів економічної діяльності, в котрих відбулося найбільш значне зменшення кількості фізичних осіб-підприємців, наведено у наступній таблиці:

Всі новини читайте на сайті Інституту професійних кваліфікацій